Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/hashemz/domains/hashemzehi.com/public_html/wp-content/plugins/blog-designer-pro/blog-designer-pro.php on line 899
ارتودنسی دندان برای چه کسانی مناسب است؟ - دکتر محدثه هاشمزهی - دندانپزشک متخصص درمان ریشه دندان و عصب کشی در اسلامشهر

لطفا صبر کنید...

ارتودنسی دندان برای چه کسانی مناسب است؟

887932.jpg

آیا پیش آمده تا به دلیل نامرتبی دندان هایتان از لبخند زدن اجتناب کنید؟ یا هنگام جویدن یا گاز گرفتن غذاهای سفت دندان یا فک شما درد کند؟ اینها ممکن است نشانه هایی از نیاز به ارتودنسی دندان باشند. در حالی که متخصص ارتودنسی می تواند به شما در تعیین مسیر درمانی مناسب کمک کند. اما توصیه می شود با افزایش آگاهی در این حوزه، درباره انتخاب مسیر درمانی که برای شما انجام می شود، اطمینان داشته باشید. در این مقاله از سری مقالات آموزشی وب سایت دندانپزشکی تاج، توضیحات دکتر هاشم زهی درباره افراد واجد شرایط ارتودنسی دندان را مطالعه خواهیم کرد.

مرکز دندانپزشکی تاج، بزرگترین مرکز مراقبت دندانی در اسلامشهر است که با مدیریت دکتر هاشم زهی ارائه دهنده خدمات ترمیمی دندان است. آدرس مرکز در ادامه آمده است.

اسلامشهر، ابتدای باغ فیض، نرسیده به کوچه دوم، دندانپزشکی تاج، دکتر هاشم زهی

تلفن: 02156354030 – 02156364030

فهرست مطالب

 

ارتودنسی دندان

 

آشنایی با ارتودنسی دندان

درمان ارتودنسی دندان یکی از شاخه‌های دندان‌پزشکی است که به اصلاح بدفرمی های ساختار دندان می پردازد. در چنین وضعیت هایی دندان ها به طور مرتب در کنار یکدیگر قرار نگرفته اند. به همین دلیل ممکن است فرد در خوردن غذا و سایر شرایط دچار مشکل شود.

ارتودنسی دندان همچنین در صاف کردن دندان ها موثر است. هدف از درمان ارتودنسی نه تنها زیبایی بلکه بهبود سلامت دهان و دندان است. ارتودنسی دندان می‌تواند فاصله‌های بین دندان‌ها را از بین ببرد و دندان ها بهتر تراز شوند. علاوه بر این به گفتار کمک می‌کند و سلامت لثه و دندان‌ها را تقویت می‌کند.

ارتودنسی دندان بر روی نامرتبی دندان ها تمرکز دارد. همچنین می‌تواند دندان‌های کج را صاف کند، بایت (گاز گرفتن) شما را اصلاح کند و فک شما را مجدداً مرتب کند. این درمان همچنین می تواند به آپنه خواب (تنگی نفس شبانه)، دندان قروچه و مسائل مربوط به شیوه زندگی کمک کند. همه این درمان ها توسط گروه های سنی مختلف و افراد با سبک زندگی متفاوت مورد نیاز است. درمان هر فردی که به مرکز دندانپزشکی تاج جهت ارتودنسی مراجعه می کند، با توجه به سن، جنسیت و وضعیت سلامتی فرد متغیر خواهد بود.

چه کسانی می توانند از درمان ارتودنسی دندان سود ببرند؟

افراد در هر گروه سنی می توانند از درمان ارتودنسی دندان سود ببرند. به طور مثال کودکانی که دندان های شیری آنها ظاهر شده است اما هنوز دندان های دائمیشان رشد نکرده است. کودکانی که در رویش دندان های دائمی جدید مشکل دارند، تا بزرگسالانی که بایت نادرست – اوربایت، آندربایت یا کراس بایت دارند. همچنین می‌تواند برای افرادی که دندان‌های کج، بدشکلی‌های اسکلتی یا فک‌های نامرتب دارند، استفاده شود. در ادامه به چند مورد از شرایط تعیین کننده نیاز به ارتودنسی دندان می پردازیم.

  • درد در هنگام گاز گرفتن غذا

هنگامی که شروع به خوردن غذا می کنید، ممکن است متوجه شوید که گاز گرفتن آن سخت و یا حتی دردناک است. این امر در درجه اول با غذاهایی که جویدن آنها سخت است مانند سیب یا آب نبات های چسبنده اتفاق می افتد. برخی افراد متوجه می شوند که هنگام غذا خوردن مدام کنار گونه یا زبان خود را گاز می گیرند. نامرتبی دندان های شما ممکن است باعث این نوع اختلال در غذا خوردن شود.

  • فاصله زیاد بین دندان ها

زمانی که فضای زیادی بین دندان‌هایتان دارید، می‌تواند نشانه مهمی باشد که نیازمند کمک گرفتن از روش ارتودنسی دندان هستید. ایجاد شکاف های بزرگ در بین دندان ها می تواند شما را در معرض خطر پوسیدگی دندان، ناهماهنگی فک ها و مشکلات غذا خوردن قرار دهد. غذا ممکن است به راحتی در شکاف ها گیر کند و باعث درد مداوم شود. ارتودنسی دندان می تواند به کاهش این شکاف ها و جلوگیری از مشکلات بعدی کمک کنند.

  • دندان های کج یا شلوغ

هنگامی که مبتلا به مال اکلوژن (دندان‌های کج یا شلوغ) هستید، برای ایجاد فضای بیشتر و تنظیم مجدد بایت به ارتودنسی دندان نیاز خواهید داشت. یکی از راه‌های تشخیص اینکه آیا در معرض خطر شلوغی دندان هستید یا خیر، استفاده منظم از نخ دندان است. اگر در کشیدن نخ دندان بین دندان‌های خاصی مشکل دارید، احتمالاً مشکل در فضای فکتان دارید که باید با ارتودنسی دندان برطرف شود. در صورت عدم درمان، این بد فرمی ها می توانند به یک دندان نهفته ختم شوند که ممکن است کشیده شوند یا نیاز به جراحی های پرهزینه داشته باشند.

 

ارتودنسی دندان های کج

 

  • درد در ناحیه فک

اگر با درد در ناحیه فک مواجه هستید، ممکن است به دلیل ناهماهنگی دندان ها باشد. در حالی که تسکین دردهای فک ممکن است با مسکن برطرف شود. اما اگر هدف تسکین اساسی درد باشد، ضروری است که با مراجعه به مرکز دندانپزشکی تاج در اسلامشهر با دکتر هاشم زهی در این مورد مشورت کنید. درد فک را می توان با صاف کردن دندان ها و ارتودنسی دندان به میزان قابل توجهی کاهش داد. درد فک همچنین می‌تواند نشانه‌ای از یک موضوع مهم‌تر باشد که باید فوراً به آن رسیدگی شود. بهتر است قبل از وخامت اوضاع از یک متخصص دندانپزشک مشاوره بگیرید.

  • دندان های بیرون زده

اگر دندان‌های بیرون زده‌ای دارید که به لب‌هایتان می‌چسبند، به بریس‌هایی نیاز دارید تا دوباره آنها را در راستای هم قرار دهد. در کنار اینکه دندان های بیرون زده و بد فرم از لحاظ تصویر بدنی (body image) مشکل ایجاد می کنند، می توانند فرد را در معرض خطر آسیب دندان قرار می دهد.

چگونه می توانید تصمیم بگیرید که آیا به درمان ارتودنسی دندان نیاز دارید؟

تشخیص این امر که آیا شما نیاز به ارتودنسی دندان دارید یا خیر، توسط دندانپزشک صورت می گیرد. دندانپزشک به کمک انجام برخی بررسی های دندانی در این مورد تصمیم خواهد گرفت. از جمله آزمایشات و بررسی ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • اخذ تاریخچه سلامتی و درمانی.
  • تصویربرداری اشعه ایکس از دندان های شما.
  • معاینه بالینی دندان ها.

در صورتی که با هر یک از مواردی که پیشتر درباره آنها صحبت کردیم، درد دندان های شما تشخیص داده شود، درمان با ارتودنسی دندانی به شما توصیه خواهد شد.

 

ارتودنسی دندان

 

سخن پایانی

در این مقاله با شما درباره افراد واجد شرایط استفاده از روش ارتودنسی دندان صحبت کردیم. اسلامشهری های عزیز در صورتی که با توجه به شرایطی که در بالا ذکر شد، نیاز به استفاده از ارتودنسی دندان دارید، مرکز دندانپزشکی تاج با مدیریت دکتر هاشم زهی تنها جایی است که به شما پیشنهاد می شود. در صورتی که ساکن شهرهای دیگر مانند نسیم شهر، پرند و … هستید، در مرکز دندانپزشکی تاج شرایط ویژه برای شما از لحاظ زمان رزرو جلسه ویزیت پزشک در نظر گرفته شده است، به این هدف که در رفت و آمد از شهر خود به اسلامشهر مشکلی نداشته باشید. آدرس و شماره تلفن مرکز دندانپزشکی تاج در ادامه برای شما درج شده است.

ارتباط با ما:

اسلامشهر، ابتدای باغ فیض، نرسیده به کوچه دوم، دندانپزشکی تاج، دکتر هاشم زهی

02156354030 – 02156364030


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/hashemz/domains/hashemzehi.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/hashemz/domains/hashemzehi.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/hashemz/domains/hashemzehi.com/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107